NOWE WARUNKI KORZYSTANIA Z TRAS NARCIARSTWA BIEGOWEGO

W związku z zakończeniem w dniu 31.12.2019 r. okresu trwałości projektu pn. „Budowa narciarskich tras biegowych z funkcją rekreacji letniej w rejonie Góry Mogielica wraz z infrastrukturą towarzyszącą” uprzejmie informujemy, iż od dnia 02.01.2020 r. wypożyczenie sprzętu sportowego będzie PŁATNE!

Główną bazą kompleksu pozostanie Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy LKS „Zalesianka” w Zalesiu, będzie to jedyne miejsce gdzie można wypożyczyć sprzęt sportowy. Do dyspozycji turystów pozostaje parking oraz budynek obsługi, gdzie znajduje się płatna wypożyczalnia sprzętu, która została wyposażona  w 180 par nart z butami do biegów narciarskich, 60 rowerów górskich, kijki do nordic walking, a także  sprzęt sportowy dla osób niepełnosprawnych. W budynku znajduje się duża szatnia, toalety i sala dla gości ze stołami, ławami i kaflowym kominkiem. Pozostałe punkty wypożyczania sprzętu w szkołach w Słopnicach i Jurkowie nie będą funkcjonować.
Trasami zarządzać będzie nadal Powiat Limanowski przy wsparciu gmin Kamienica, Słopnice, Dobra oraz współpracy z Nadleśnictwem Limanowa.


- Sezon zimowy przed nami, serdecznie zapraszam do odwiedzenia Powiatu Limanowskiego i skorzystania z atrakcji turystycznych naszego regionu. Jedną z nich są trasy narciarstwa biegowego w rejonie góry Mogielica, które pełnią również funkcję całorocznych tras – mówi Mieczysław Uryga Starosta Limanowski – z racji zakończenia okresu trwałości projektu od nowego 2020 roku wypożyczenie sprzętu sportowego będzie płatne. W miarę dalszego rozwoju infrastruktury technicznej w cenniku pojawi się także opłata za wejście na trasy. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w powstanie i prowadzenie tej infrastruktury turystyczno-sportowej. Dziękuję wójtom gmin Kamienica, Słopnice i Dobra oraz Nadleśnictwu Limanowa za współpracę i kontynuację wcześniej podjętych zobowiązań. Cieszę się, że nadal będziemy wspólnie dążyć do rozwoju tego miejsca.

 

Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy LKS „Zalesianka" (wypożyczalnia sprzętu) czynne jest:

  • Sezon wysoki od 2.01. do 28.02 – 7 dni w tygodniu w godz. od 9.00 do 17.00
  • Sezon niski od 1.03 do 20.06 - 6 dni w tygodniu od wtorku do niedzieli w godz. od 9.00 do 17.00
  • Sezon wysoki od 21.06. do 30.09 – 7 dni w tygodniu w godz. od 9.00 do 17.00
  • Sezon niski od 1.10 do 31.12 - 6 dni w tygodniu od wtorku do niedzieli w godz. od 9.00 do 17.00

Wypożyczalnia zamknięta jest w dniach:
25.12, 01.01, Niedziela Wielkanocna, Poniedziałek Wielkanocny, 1 listopada

Bieżące informacje o warunkach są podawane na stronie trasymogielica.pl.

 

Przypomnijmy:
Na miłośników narciarstwa biegowego czekają trzy, zróżnicowane pod względem trudności i długości trasy.
Najdłuższa z nich to "Mogielica", mająca aż 21 km. Trasa zlokalizowana jest na terenie gmin: Słopnice i Dobra, przeznaczona dla osób chcących doskonalić swoje umiejętności narciarskie. Prowadzona jest leśnymi stokówkami (ok. 750-850  m. n.p.m.), wokół najwyższego szczytu Mogielicy. Pętla o długości 21 km zaczyna się i kończy przy parkingu na „Wyrębiskach”, oddalonego od wypożyczalni o 3 km – przy zielonym i żółtym szlaku turystycznym.
Drugą co do długości jest ponad 2 km trasa zlokalizowana na Polanie Stumorgowej pod Mogielicą (utworzona w zależności od warunków pogodowych). Znajduje się na wysokości 1050-1100 metrów. Przebiega po niebieskim szlaku turystycznym, który prowadzi na Mogielicę. Z główną trasą wokół najwyższego szczytu Beskidu Wyspowego łączy się w okolicach 6. km.

Na uczących się dopiero jazdy na nartach czeka zaś „mała pętla” przy stadionie LKS Zalesianka o długości 1200 metrów.

Trasy przygotowywane są:
- raz w tygodniu jeżeli pozwalają na to warunki atmosferyczne (pokrywa śniegu powyżej 30cm, temperatura ujemna),
- po intensywnych opadach śniegu,
- jeżeli ślad na trasie został zniszczony na dłuższym odcinku,.
- oraz na zawody.


CENNIK WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU NARCIARSKIEGO od 2.01.2020 r.


 
   


CENNIK DLA GRUPY MINIMUM 10-CIO OSOBOWEJ


 
   

SERWIS NART I ROWERÓW
 
 

WYPOŻYCZALNIA - LATO


 
  
               
            

Wszelkie informacje dotyczące narciarskich tras biegowych pod numerem:
kom: 603 669 603, tel: (18) 33-70-118 wew.22

 

PŁATNA WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU:
Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy LKS „Zalesianka"
34-608 Zalesie, w Gminie Kamienica
tel. 603 669 603
e-mail: trasy.mogielica@onet.pl