SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY 2020

Mimo ograniczeń w działalności szkoły oraz braku możliwości spotkań towarzyskich, w Zespole Placówek Oświatowych w Słopnicach odbył się w ostatnim czasie Szkolny Turniej Szachowy 2020.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną, rozgrywki turniejowe odbywały się on-line za pomocą internetowej platformy szachowej www.szachy.club.

Do turnieju przystąpiło 12 zawodników, dziewcząt i chłopców. Rozgrywki odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy od 1 do 3 i klasy od 4 do 6. Turniej trwał od 6 do 11 maja br. i obejmował 6 rund rozgrywek w systemie każdy z każdym przez sześć kolejnych dni.

Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

 

Klasy I – III

I miejsce:    Paweł Moskal
II miejsce:    Łukasz Więcek
III miejsce:     Julia Sroka
IV miejsce:    Dawid Woliński
V miejsce:    Anna palacz, Franciszek Mrózek

 

Klasy IV - VI

I miejsce:    Karol Nowak, Karol Sroka
II miejsce:    Sławomir Biernat
III miejsce:    Konrad Kłodnicki
IV miejsce:    Diana palacz, Piotr Palacz

 

W kategorii klas IV – VI po zakończeniu rozgrywek dwóch zawodników miało taką samą ilość punktów i potrzebna była dogrywka o pierwsze miejsce. Po zaciętej partii na szachownicy pozostały tylko dwa króle a wynikiem był remis. Partię finałową można obejrzeć ruch po ruchu na platformie www.szachy.club, wybraniu zakładki „Gracze” i wyszukaniu graczy o nickach: knowakzpo lub ksrokazpo . W tej sytuacji organizator przyznał dwa pierwsze miejsca w tej kategorii.

 

Zwycięzcy turnieju otrzymają puchary a pozostali zawodnicy medale. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymają także dyplomy. Wszystkie nagrody zostaną przekazane w późniejszym - bezpiecznym czasie.

Serdecznie gratulujemy!

 

                                                                                                                 Organizator turnieju
                                                                                                                   Teresa Sroka

 

GALERIA