MARATON "KIERAT"

Z powodu panującej sytuacji epidemiologicznej, XVII Międzynarodowy Ekstremalny Maraton Pieszy Kierat 2020 nie odbędzie się w planowanym terminie 22-24 maja 2020 r.

Z nadzieją odbieramy komunikaty przedstawicieli naszego rządu o stopniowym odblokowywaniu gospodarki i znoszeniu ograniczeń. Już w okresie letnim może zostać przywrócona możliwość organizacji imprez sportowych na otwartym terenie, jednak początkowo nadal będą obowiązywały ograniczenia dotyczące liczby uczestników. Prawdopodobnie dłużej trzeba będzie czekać na możliwość zbiorowych noclegów i zbiorowego żywienia, a bez tych świadczeń trudno sobie wyobrazić przeprowadzenie MEMP Kierat. Niepokojące są też komunikaty płynące z Ministerstwa Zdrowia o możliwości ponownego nasilenia epidemii w okresie jesiennym. Bardzo chcielibyśmy podjąć już konkretną decyzję o terminie XVII edycji MEMP Kierat. Na tę decyzję czeka z pewnością wielu z Was. Oceniając bez emocji bieżącą sytuację w Polsce i na świecie, musimy szczerze przyznać, że szanse na możliwość rozegrania Kieratu w okresie letnim stopniowo maleją. Pozostaje krótki okres jesienny. Krótki, bo już w październiku Beskidy nierzadko pokrywały się białym puchem. W kalendarzu imprez też coraz trudniej o wolne terminy, gdyż wielu organizatorów znalazło się w podobnej do naszej sytuacji. Coraz poważniej liczymy się z koniecznością przesunięcia terminu XVII MEMP Kierat na maj 2021 roku. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o przesunięciu imprezy o rok powstrzymuje nas jednak nadzieja na to, że pandemię uda się opanować szybciej, niż na to wskazują obecne prognozy. Oczywiście potwierdzamy raz jeszcze informację, że przesłane zgłoszenia i wpłacone wpisowe zachowują ważność niezależnie od tego, w jakim terminie kolejna edycja Kieratu zostanie rozegrana. Wszystkim, którzy opłacili wpisowe i nie zgłosili rezygnacji serdecznie dziękujemy, bo to pozwoliło na pokrycie części poczynionych już wydatków i pomaga nam przetrwać ten trudny dla nas wszystkich czas.
W imieniu całej ekipy organizacyjnej pozdrawiam Was z całego serca!


Andrzej Sochoń

 

Kierat to impreza, która z roku na rok przyciąga coraz więcej sympatyków ekstremalnych pieszych wędrówek. Jako współorganizator wydarzenia, Gmina Słopnice wiąże wielkie nadzieje z tym, że jeszcze w tym roku będzie Nam dane oglądać start setek osób wyruszających na trasę maratonu Kierat. Uprawianie sportu to czas spędzony poza domem, często na łonie natury, w gronie przyjaciół oraz odskocznia od codzienności. Słopnice czekają na wszystkich turystów oraz entuzjastów sportu. Serdecznie pozdrawiamy oraz zapraszamy!