APEL DO UŻYTKOWNIKÓW WODOCIĄGU GMINNEGO!

Szanowni Państwo! W związku z licznymi przypadkami nieświadomego przepompowywania wody z wodociągu gminnego do prywatnych studni bardzo proszę o większą kontrolę istniejących zaworów zamontowanych zarówno na prywatnym wodociągu jak również na wodociągu gminnym.

 

Z naszego doświadczenia wynika, że bardzo często podczas zmiany zasilania z wodociągu prywatnego na wodociąg gminny, właściciel zapomina o zamknięciu zaworu, co powoduje przedostawanie się wody do prywatnej studni. Sytuacja taka jest niekorzystna przede wszystkim dla właściciela, ponieważ następuje zdecydowanie większy pobór wody, a co za tym idzie wyższe rachunki. Należy zwrócić uwagę, iż okoliczności te nie są sprzyjające także dla środowiska i Gminy, ponieważ część wody jest po prostu marnowana.

Drodzy Mieszkańcy, starajmy się unikać marnowania wody w szczególności do napełniania basenów lub podlewania trawników. Woda jest dobrem, którego używamy codziennie w różnych celach, zadbajmy o to by używać jej rozsądnie. Biorąc pod uwagę powyższe informacje, jeszcze raz bardzo proszę o rozważne korzystanie z wodociągu oraz zgłaszanie ewentualnych awarii. W przypadku pojawienia się pytań lub wątpliwości zawsze można skontaktować się z pracownikami odpowiedzialnymi za wodociąg gminny.

 

Tel. kont.: 18 33 47 427; 609 438 588.

 

Adam Sołtys

Wójt Gminy Słopnice

Tagi