3,2 MLN ZŁ DLA GMINY SŁOPNICE Z RZĄDOWEGO FUNDUSZU INWESTYCJI LOKALNYCH

12 stycznia br. w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyło się uroczyste przekazanie czeków potwierdzających przyznanie wsparcia w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, które przedstawicielom samorządów wręczył I Wicewojewoda Małopolski Józef Leśniak.

Serdecznie gratuluję włodarzom miast, gmin i powiatów z subregionu sądeckiego skutecznego aplikowania o środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Niech to dofinansowanie zostanie efektywnie wykorzystane, a zrealizowane dzięki temu inwestycje poprawią komfort życia Mieszkańców Sądecczyzny. To przecież im będą służyć wybudowane szkoły i przedszkola, wykonana kanalizacja, rozbudowane drogi, czy ocieplony szpital. Trzeba jednak podkreślić, że Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to nie tylko odpowiedź na potrzeby lokalnych społeczności, ale także rekordowe wsparcie rządu premiera Mateusza Morawieckiego dla samorządów, tak istotne w dobie kryzysu wywołanego epidemią koronawirusa – mówił wicewojewoda małopolski Józef Leśniak.

 

Łączna kwota wsparcia dla samorządów z Limanowszczyzny to 21 mln zł. Gmina Słopnice otrzymała wsparcie w wysokości 3,2 mln zł. Inwestycje, które będą realizowane z RFIL obejmują szeroką gamę obszarów. W Naszej gminie zostanie wykonana termomodernizacja trzech budynków szkolnych oraz budowa kanalizacji sanitarnej. W ramach termomodernizacji wykonane zostanie docieplenie ścian i stropów, wymiana stolarki oraz montaż instalacji fotowoltaicznej. W ramach kanalizacji wykonana zostanie sieć kanalizacyjna w sołectwie Podmogielica w osiedlach od szkoły do osiedla Wróble. Termin realizacji planowanych inwestycji wyznaczono w tym roku.

 

 

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele lokalnych Samorządów, a także  Posłowie na Sejm RP Anna Paluch i Wiesław Janczyk, Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego Wojciech Włodarczyk oraz Dyrektor Szpitala Powiatowego im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej Marcin Radzięta.