Przejdź do stopki

INFOLINIA W SPRAWIE TRANSPORTU DO PUNKTU SZCZEPIEŃ

INFOLINIA W SPRAWIE TRANSPORTU DO PUNKTU SZCZEPIEŃ

Treść

Szczepienie będzie realizowane dwukrotnie. Rejestracji do szczepienia możecie Państwo dokonać w następujących terminach:
od 80 roku życia – wszystkie osoby urodzone w roku 1941 oraz osoby starsze – rozpoczęcie procesu rejestracji na szczepienie – 15 stycznia br., planowane rozpoczęcie szczepień – 25 stycznia br. 
od 70 roku życia – wszystkie osoby urodzone w roku 1951 oraz osoby starsze – rozpoczęcie procesu rejestracji na szczepienie – 22 stycznia 2021 roku, planowane rozpoczęcie szczepień – termin nieokreślony.

Rejestracji na szczepienia, pacjent  może dokonać poprzez:

  • portal e-Pacjent lub pod numerem infolinii 989,
  • za pośrednictwem lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej w przychodni lekarskiej w Słopnicach po numerem tel. 18 3326 004 lub 696 251 599.

Podczas rejestracji do systemu szczepień, wyznaczone zostaną Państwu 2 terminy podania dawki preparatu.
Więcej informacji w tym zakresie uzyskacie Państwo na rządowej INFOLINII: 989
Samorządy zostały zobowiązane do udziału w akcji szczepień poprzez ułatwienie dostępu do punktów szczepień osobom:
– z niepełnosprawnościami ruchowymi, 
– sprawnym ruchowo ale z ograniczeniami komunikacyjnymi (niezdolność do samodzielnego dotarcia do punktu szczepień z racji wieku, uwarunkowań społecznych, rodzinnych, itp.).
Zadaniem samorządu jest  zorganizowanie takim osobom transportu.

W celu sprawnego przeprowadzenia akcji transportowej, od dnia 15 stycznia br., gmina Słopnice uruchamia dyżur telefoniczny:

  • (18) 33 47 433 – czynny w godzinach 7.30 – 19.00 – od poniedziałku do piątku.

Pod podanym numerem kontaktowym będziecie mogli Państwo uzyskać informację oraz zapewnienić sobie w określonym, zarezerwowanym dla Państwa czasie, przejazd z miejsca zamieszkania do punktu szczepienia i z powrotem.

UWAGA! 
Rejestracja chęci skorzystania z usługi transportowej wymaga znajomości miejsca i terminu szczepienia, a więc  wcześniejszego zarejestrowania się w Narodowym Programie   Szczepień  i  wyznaczenia przez ten system osobie chętnej do zaszczepienia się terminów i miejsca zaszczepienia.

 

Więcej informacji na temat Narodowego Programu Szczepień mogą uzyskać Państwo na stronie www.gov.pl.