SOKÓŁ NAJLEPSZY NA "OKOCIMSKI CUP"!

W ubiegłą niedzielę odbyła się IV edycja CANPACK Okocimski CUP rocznik 2009. Najlepszym, spośród ośmiu zespołów okazał się Sokół Słopnice. Co więcej nagrodę dla najlepszego zawodnika zdobył Konrad Mieczychowski z Sokół Słopnice.

Niedzielne rozgrywki podzielone zostały na dwie grupy, gdzie każde spotkanie trwało po 12 minut. Dwie pierwsze drużyny, z każdej grupy uzyskały awans do półfinałów mistrzowskich, natomiast pozostałe rywalizowały w tzw. półfinałach pocieszenia. Następnie rozegrano mecz o 7, 5 i 3 miejsce. Ostatnim spotkaniem turnieju był mecz finałowy, gdzie spotkały się dwie najlepsze drużyny niedzielnego turnieju.

W grupie A o awans do półfinałów mistrzowskich walczyli: AP CANPACK Okocimski Brzesko I, Sokół Słopnice, Respect Szalowa oraz Piast Czchów. Najlepszą drużyną okazał się być Sokół Słopnice, który z 7 punktami zajął pierwsze miejsce w grupie. Do półfinałów mistrzowskich awansował również pierwszy zespół gospodarzy prowadzony przez trenera Janusza Piątka. Na miejscu 3 i 4 znaleźli się zawodnicy z Szalowej oraz Czchowa.

 

W półfinałach mistrzowskich udział wzięły drużyna Sokół Słopnice, która walczyła z Górnikiem Wieliczka oraz drużyna Piłkarskie Nadzieje Mielec, która zmierzyła się z AP CANPACK Okocimski I. W pierwszym spotkaniu lepsi okazali się być zawodnicy ze Słopnic, którzy wynikiem 2:0 pokonali ekipę z Wieliczki awansując tym samym do meczu finałowego. W drugim spotkaniu do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych, gdyż w regulaminowym czasie gry padł wynik 0:0. Stały element gry lepiej wykonywali zawodnicy z Mielca, którzy pokonali AP CANPACACK Okocimski 3:1.

Sokół Słopnice – Górnik Wieliczka 2:0
Piłkarskie Nadzieje Mielec – AP CANPACK Okocimski Brzesko 0:0 (k. 3:1)

 

Niedzielny finał rozegrany został pomiędzy Sokół Słopnice i Piłkarskie Nadzieje Mielec. Niestety w meczu finałowym padła tylko jedna bramka, która zaważyła o zwycięstwie zespołu ze Słopnic i została najlepszą drużyną w niedzielnych rozgrywkach rocznika 2009.

Sokół Słopnice – Piłkarskie Nadzieje Mielec 1:0

Po zakończeniu rywalizacji przyszedł czas na nagrody. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, dyplom oraz słodki upominek, natomiast pierwsze trzy zespoły nagrodzone zostały dodatkowymi pucharami. 

 

Gratulujemy kolejnych osiągnięć wszystkim zawodnikom oraz trenerowi. Mamy nadzieję, że niesłabnący zapał i chęć zdrowej, sportowej rywalizacji będzie w przyszłości owocowała kolejnymi sukcesami.  

GALERIA