TRWA NARODOWY SPIS POWSZECHNY. ZACHĘCAMY DO SAMOSPISU!

Od kilku tygodni trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. W kwietniu NSP 2021 realizowany jest tylko i wyłącznie przez formy zdalne. Zachęcamy Państwa do samospisu, którego można dokonać samodzielnie na komputerze lub smartfonie z dostępem do internetu. Na tych, którzy dokonają spisu poprzez aplikację czeka loteria, w której główną wygraną jest samochód.

1 kwietnia br. ruszył Narodowy Powszechny Spis Ludności i Mieszkań, który potrwa do końca września br., jednak zachęcamy Państwa do samospisu już teraz. Spisać można się na dowolnym urządzeniu elektronicznym z dostępem do internetu. Respondenci uzupełniają wymagane dane w interaktywnej aplikacji, dostępnej na stronie internetowej GUS. Każda osoba dokonująca samospisu jest uwierzytelniana w systemie teleinformatycznym. Aby uzyskać dostęp do danych, osoba spisująca się używa unikalnego hasła. Aplikacja na bieżąco sygnalizuje, czy respondent właściwie wypełnia rubryki.

 

Spisu można dokonać na stronie: www.spis.gov.pl. 

 

Osoby wykluczone cyfrowo mogą skorzystać z opcji “spisz się przez telefon” na infolinii spisowej obsługiwanej przez pracowników statystyki publicznej od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00 pod numerem: 22 279-99-99.

 

Ci, którzy dokonali samopisu w aplikacji internetowej mogą wziąć udział w loterii Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań, w której główną nagrodą jest samochód. Szczegółowe informacje oraz regulamin loterii dostępne są na stronie internetowej: loteria.spis.gov.pl. Przyjmowanie zgłoszeń do loterii rusza 22.04.2021 r. Do zarejestrowania się w loterii potrzebna będzie wiadomość z 10 - znakowym kodem potwierdzającym dokonania samospisu.

 

     

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.spis.gov.pl.