WYRÓŻNIENI W POWIECIE!

W gronie nagrodzonych przez powiat limanowski znaleźli się Wincenty Curzydło i Andrzej Kowalczyk ze Słopnic. Podczas XVII Sesji Rady Powiatu Limanowskiego 14 maja br. wręczono nagrody dla osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej oraz w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Po rozpatrzeniu wniosków, specjalnie utworzone komisje wyłoniły osoby, do których powędrowały nagrody pieniężne za wyróżniającą się działalność.

Nagrodę za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury z rąk I Wicewojewody Małopolskiego Józefa Leśniaka, Starosty Powiatu Limanowskiego Mieczysława Urygi oraz Przewodniczącej Rady Powiatu Ewy Filipiak nagrodę odebrało 10 wyróżnionych artystów, zespołów i działaczy kultury.

Nagrodę otrzymał również Wincenty Curzydło ze Słopnic . Na co dzień pełni on obowiązki dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Limanowej, jest kapelmistrzem Gminnej Orkiestry Dętej „Wiolin”, w której prowadzi działania edukacyjne młodych muzyków. Wraz z kapelą Zespołu Regionalnego „Słopnicki Zbyrcok”,  działającego przy Stowarzyszeniu Związek Podhalan Oddział Górali Białych w Słopnicach , której jest kierownikiem, w roku 2020 zdobył II miejsce na Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu oraz I miejsce na 46. Limanowskiej Słazie.

 

Nagrodę dla osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej otrzymało łącznie 15 sportowców i trenerów z terenu Powiatu Limanowskiego, m.in. Andrzej Kowalczyk ze Słopnic, zawodnik Klubu Sportowego “Fajfer 2001” Łapanów. Dyscyplina wspomnianego zawodnika to lekkoatletyka, biegi na 1500 i 3000m, biegi przełajowe.  W 2020 roku Andrzej zdobył:

 •            I miejsce na Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu w biegu na 1500 m w kategorii U23.

•             III miejsce na Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu w biegu na 1500 m w kategorii Open.

•             III miejsce na Mistrzostwach Polski w Białej Podlaskiej w biegu na 1500 m w kategorii  U23.

•             III miejsce na Mistrzostwach Polski w Kwidzyniu w Biegach Przełajowych na 4 km w kategorii U23. 

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym, a na dalsze lata życzymy niesłabnącej pasji, rozwoju i satysfakcji z podejmowanych działań.

 

Szczegółowe wyniki na stronie www.powiat.limanowski.pl.

GALERIA