PRACE REMONTOWE NA DROGACH GMINNYCH I WEWNĘTRZNYCH

Trwają zaplanowane prace przy remontach dróg gminnych i wewnętrznych na terenie gminy Słopnice.

W ramach remontów:

  • W końcowej fazie realizacji  jest remont drogi gminnej Słopnice-Zadziele  na odcinku 1125 mb. Wykonawcą  jest przedsiębiorstwo „LIMDROG” z Limanowej, wartość zadania wynosi 297 874,62 zł. Na realizację tego zadania pozyskano dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 206 187,00 zł.
  • Rozpoczęto prace przy remoncie drogi gminnej Słopnice-Dziołówka na odcinku 930 mb. Wykonawcą tej inwestycji jest również przedsiębiorstwo „LIMDROG” a wartość zadania to 242 845,05 zł. Na realizację pozyskano środki finansowe z Funduszu Rozwoju Dróg w  wysokości do 60% wartości zadania. Zadanie powinno zostać zakończone do końca lipca br.
  • Prowadzone są prace przy remoncie dróg gminnych i wewnętrznych. Zadanie obejmuje  remont nawierzchni asfaltowych wraz z wymianą zniszczonych elementów odwodnienia na końcowym odcinku drogi gminnej Słopnice-Mogielica, długości  415 mb oraz remont  20 odcinków dróg wewnętrznych na łącznej długości  ok. 9000 mb. Generalnym wykonawcą zadania jest firma „DROGBUD” ze Słopnic, wartość zadania – 1 955 417, 10 zł. Zadanie ma zostać zakończone do końca października br.

 

Szanowni Państwo, prowadzenie robót wiąże się z utrudnieniami dla mieszkańców osiedli, w których trwają prace remontowe. Jednak mając na uwadze korzyści wynikające z użytkowania odnowionych dróg, liczymy na wyrozumiałość. O planowanych utrudnieniach w ruchu zobowiązani są informować wykonawcy robót.

GALERIA