Przejdź do stopki

JUBILEUSZ ZŁOTYCH GODÓW

JUBILEUSZ ZŁOTYCH GODÓW

Treść

Obchody jubileuszowe rozpoczęły się od wspólnej mszy świętej w kościele pw.  św. Jana Pawła II w Słopnicach Dolnych, którą koncelebrowali proboszczowie ks. Stanisław Kumiega oraz ks. Jan Gniewek. Na uroczystości nie zabrakło także osób z najbliższego otoczenia jubilatów. Podczas spotkania okolicznościowego małżonkowie z 50-letnim stażem zostali odznaczeni przez Wójta Gminy Słopnice Adama Sołtysa Medalem Długoletniego Pożycia Małżeńskiego nadanym przez Prezydenta RP oraz otrzymali listy gratulacyjne z rąk Przewodniczącego Rady Gminy Słopnice Józefa Bednarczyka. Proboszczowie ks. Jan Gniewek i ks. Stanisław Kumiega przekazali wyjątkowe życzenia i błogosławieństwo skierowane do obchodzących jubileusz par przez Biskupa Ordynariusza – Andrzeja Jeża.  Gratulacje, życzenia i kwiaty na ręce małżonków złożyła również Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Zofia Mrózek. W spotkaniu wzięli udział także Sekretarz Anna Strug i Skarbnik Jan Więcek. Wspólne chwile swoim śpiewem i tańcem umilał zespół regionalny „Mali Słopniczanie”. Aprobatę dla dzieci z zespołu dziecięcego jubilaci wyrazili uśmiechem na twarzy, gromkimi oklaskami oraz wspólnym odśpiewaniem melodii "Wszystkiego dobrego, życzymy, życzymy". Świętowanie „Złotych Godów” zakończył toast, wspólny obiad i rozmowy połączone z wspomnieniami sprzed lat.

Jubileusz Długoletniego Pożycia Małżeńskiego obchodzili: Krystyna i Łukasz Baca, Władysława i Kazimierz Banach, Maria i Stanisław Czepiel, Barbara i Władysław Florek, Bernadeta i Ludwik Florek, Genowefa i Stanisław Florek, Janina i Józef Gaura, Stefania i Stanisław Gruca, Zofia i Stanisław Kulpa, Zofia i Władysław Palacz, Michalina i Władysław Papież, Bożena i Tadeusz Parchańscy, Bronisława i Stanisław Sroka, Maria i Józef Stanisz, Genowefa i Stanisław Staśko, Maria i Stefan Ślazyk, Stanisława i Aleksander Trojanowscy, Helena i Władysław Wieczorek, Anna i Aleksander Zawada, Janina i Józef Zborowscy.

 

Drodzy Jubilaci w tak pięknym dniu składamy życzenia wszelkiej pomyślności, pociechy z dzieci i wnuków, długich lat życia w zdrowiu, pogody ducha i oczywiście kolejnych jubileuszy!