WNIOSEK O DOWÓD PRZEZ INTERNET TYLKO DO 26 LIPCA!

UWAGA!!! Złożenie wniosku o wydanie dowodu osobistego przez internet możliwe jest wyłącznie do 26 lipca 2021 r. w związku z wejściem w życie zmian przepisów w ustawie o dowodach osobistych.

Kończy się ważność twojego dowodu osobistego? A może twój zwykły dowód jest jeszcze ważny, a chcesz mieć e-dowód? Zbliżają się twoje 18. urodziny i chcesz wyrobić swój pierwszy dowód? Możesz to zrobić w dowolnym urzędzie, niezależnie od adresu zameldowania. Taką możliwość masz jednak tylko do dnia 26 lipca 2021 r. Wynika to ze zmiany przepisów, a wraz z nią konieczności pobierania odcisków palców oraz składania odręcznego podpisu, którego odzwierciedlenie będzie zamieszczone w dowodzie. Te zmiany zostały czasowo wstrzymane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, jednak możliwości składania wniosków w formie elektronicznej już nie będzie.

 

Wniosek o wydanie dowodu osobistego można złożyć korzystając z drogi elektronicznej - za pośrednictwem platformy ePuap na stronie obywatel.gov.pl. Począwszy od 27 lipca osoba ubiegająca się o dowód będzie musiała osobiście złożyć wniosek o jego wydanie w dowolnym urzędzie gminy na terenie kraju. Jednocześnie, w terminie, który będzie ogłoszony w komunikacie określającym dzień wdrożenia rozwiązań technicznych umożliwiających wydawanie dowodu osobistego zawierającego odciski palców, usługa składania wniosków o wydanie dowodu osobistego przez internet dla dziecka do 12 roku życia zostanie ponownie uruchomiona. 

 

Więcej informacji na stronie www.gov.pl