I MIEJSCE DLA "MAŁYCH SŁOPNICZAN"!

Dziecięcy Zespół Regionalny „Mali Słopniczanie” zajął I miejsce na X Festiwalu Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego "Beskidzka Podkówecka", który w tym roku odbył się 3 października w Limanowskim Domu Kultury.

X Festiwal Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego "Beskidzka Podkówecka", organizowany był w ramach projektu Odkryj Beskid Wyspowy 2021 – niezapomniane uroki „Beskidzkich Wysp”. Do udziału w festiwalu zgłoszonych zostało 11 zespołów z gmin położonych w obrębie Beskidu Wyspowego. Była to okazja do zaprezentowania tradycji i zwyczajów Lachów, Białych Górali, Zagórzan, Kliszczaków i Podhalan zamieszkujących teren Beskidu Wyspowego.

Jury konkursowe w składzie: Michalina Wojtas, Patryk Rutkowski oraz Paweł Miśkowicz ocenili prezentacje 11 grup. W kategorii zespołów dziecięcych nagroda za I miejsce powędrowała do przedstawicieli Gminy Słopnice. Protokół z posiedzenia komisji dostępny jest na stronie www.ldk.limanowa.pl.

 

Serdecznie gratulujemy małym artystom oraz kierownikom i instruktorom zespołu. Życzymy dalszych sukcesów na ścieżce kultywującej naszą rodzimą kulturę.

GALERIA