Przejdź do stopki

Strona jest w trakcie aktualizacji i w trybie testowym.
Mogą sporadycznie wystąpić drobne utrudnienia.
Za ewentualne nieudogodnienia przepraszamy.

FOTOWOLTAIKA W SZKOŁACH

Treść

W Zespole Placówek Oświatowych oraz Szkole Podstawowej Nr 3 zamontowano efektywny, nowoczesny i przyjazny dla środowiska system instalacji fotowoltaicznej, który umożliwi produkcję energii elektrycznej na potrzeby własne.

Na dachach budynków szkół zamontowano łącznie 143 szt. paneli fotowoltaicznych. Na budynku Zespołu Placówek Oświatowych wykonano instalację o mocy 44, 25  kW, natomiast instalacja o mocy  9,38 kW zasili budynek Szkoły Podstawowej Nr 3. Inwestycja ta umożliwi pokrycie części zapotrzebowania na energię w budynkach szkół i przełoży się na obniżenie bieżących kosztów zakupu i dystrybucji energii elektrycznej. Instalację fotowoltaiczną zamiarowano wykonać również w pozostałych dwóch szkołach, jednak to przedsięwzięcie okazało się nieekonomiczne ze względu na niekorzystny kąt ustawienia dachu tych budynków. Instalację wykonała firma "Instalatorstwo Elektryczne Telemechanika Andrzej Gawrych" z Łukowicy. 

Realizacja zadania była możliwa dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, które pokryło 93,8 % jego wartości. Całkowity koszt zadania wyniósł natomiast 197 044,72 zł.

Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości firmy "Instalatorstwo Elektryczne Telemechanika Andrzej Gawrych" z Łukowicy.