Przejdź do stopki

WYŚCIG KOLARSKI PRZEJEDZIE PRZEZ SŁOPNICE

Treść

Tegoroczny „Orlen Wyścig Narodów” odbywa się w dniach 24-28 maja br. W sportowej rywalizacji biorą udział 22 reprezentacje narodowe, w tym trzy drużyny kolarskie z Polski. Wyścig został podzielony na pięć etapów. Dwa pierwsze rozgrywane na Węgrzech, trzeci na Słowacji, natomiast dwa ostatnie zostaną zorganizowane na terenie Polski.

Czwarty etap ORLEN Wyścigu Narodów odbędzie się w sobotę 27 maja br. na drogach powiatu tatrzańskiego, nowotarskiego, nowosądeckiego i limanowskiego. Tego dnia zawodnicy będą mieli do pokonania 129 kilometrów i wystartują o godzinie 9:10 z Bukowiny Tatrzańskiej. Trasa wyścigu biegnie również przez Gminę Słopnice. W związku z tym należy spodziewać się chwilowych utrudnień na trasie wyścigu, która w naszej miejscowości biegnie drogą powiatową Zalesie – Słopnice – Zamieście, następnie przez drogę gminną Miłkowskie i dalej drogą powiatową w kierunku Kamienicy. Orientacyjne godziny przejazdu przez Słopnice to 10:45 - 11:15.

Prosimy wszystkich, którzy w tym dniu będą przemieszczać się w pobliżu wyznaczonych tras wyścigu o wyrozumiałość i zachowanie ostrożności. Zachęcamy mieszkańców do bezpiecznego kibicowania!