Przejdź do stopki

ODEBRANO DWA KOLEJNE MOSTY

Treść

Z początkiem listopada dokonano końcowego odbioru dwóch kolejnych mostów - inwestycji, które sukcesywnie realizowane były w naszej gminie od wiosny.

Z nowej przeprawy korzystają mieszkańcy osiedla Kormany, która powstała w ciągu drogi wewnętrznej i zastąpiła poprzednią konstrukcję, wybudowaną w czynie społecznym przez mieszkańców tego osiedla. Most, który nie spełniał określonych wymogów technicznych został rozebrany, a jego miejsce dość szybko, bo w zaledwie cztery miesiące, zajął solidnie wykonany nowy most. Podczas budowy, mieszkańcy korzystali z zastępczej przeprawy, wykonanej przez Zakład Budowy Mostów z Klęczan, firmę, która była odpowiedzialna za realizację tego zadania.  Całkowity koszt realizacji tej inwestycji wyniósł 1 011 204,53 zł.

 

Nowym mostem zastąpiony został również zbudowany przed 50-cioma laty, mocno wyeksploatowany i niespełniający obecnych norm most w ciągu drogi gminnej Słopnice-Międzydwory. Dzięki przychylności okolicznych mieszkańców, na czas budowy, wykonawca robót wykonał tymczasowy objazd, który znacznie zmniejszył utrudnienia w ruchu. Wykonawcą robót była firma Drogbud Stanisław Staśko ze Słopnic, która tak samo jak w przypadku powyższej inwestycji, sprawnie i solidnie wykonała zadanie. Budowa mostu zamknęła się w kwocie 650 752,90 zł.

 

Na realizację powyższych inwestycji pozyskano środki z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych, które stanowią 87% wartości inwestycji. Pozostałe środki pochodzą z budżetu gminy Słopnice.