Przejdź do stopki

SENIORZY MIELI WCZORAJ SWOJE ŚWIĘTO

Treść

14 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Seniora. Z tej okazji w Zespole Placówek Oświatowych w Słopnicach spotkali się seniorzy ze Słopnic. Pierwszym punktem wydarzenia był występ zespołu „Mali Słopniczanie”. Część artystyczna z pewnością przywołała miłe wspomnienia z dawnych lat, a na twarzach seniorów często gościł uśmiech. Wszystko za sprawą regionalnych piosenek, które śpiewało się w czasach gdy nie było jeszcze Internetu, a nawet radio było rzadkością oraz gawędy o wykopkach i zabawach, które przy tej okazji miały miejsce. Maluchy w strojach regionalnych chwytały za serce. Po części artystycznej, seniorzy udali się na poczęstunek, by spokojnie porozmawiać w gronie znajomych.

 

Z seniorami spotkali się przedstawiciele władz gminnych Wójt Gminy Adam Sołtys, Przewodniczący Rady Gminy Józef Bednarczyk, Sekretarz Gminy Anna Strug, Wiceprzewodniczacy Rady Powiatu Limanowskiego a zarazem Skarbnik Gminy Jan Więcek. Przyjmowała nas Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych Renata Młynarczyk-Pach. Po raz pierwszy od dawna, wielu znajomych miało okazję spotkać się i porozmawiać, tak jak to bywało podczas cyklicznie organizowanych spotkań, które zostały zawieszone na czas pandemii. Wspólnie podjęliśmy także temat planów na przyszłość, by moć wspierać się wzajmenie, a od czasu do czasu spotakć się w miłym gronie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie. Na ręce Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych skałdamy zaś podziękowanie dla pracowników i wolontariuszy, którzy włączyli się w organizację spotkania. Cieszy fakt, że nadal chcemy i możemy spotykać się w tak dużym gronie.

                                                                                                                            Edward Sroka