Przejdź do stopki

IMIENINY ZUCHA

Treść

Imieniny Zucha to wyjątkowy dzień wśród społeczności harcerskiej, ponieważ Zuchy to dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych, dlatego też to zuchowe święto obchodzić mogą najwyżej raz w życiu, jedynie w roku przestępnym kiedy to w kalendarzu pojawia się 29 lutego.

 

W tym roku, w ostatni weekend ferii, swoje święto - Imieniny Zucha obchodziły również zuchy ze Słopnic. Nasze zuszki wzięły udział w dwudniowym biwaku organizowanym przez GZ Przyjazne Orły z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Limanowej. Podczas wydarzenia, miała również miejsce obietnica zucha. 19 uczniów Zespołu Placówek Oświatowych złożyło obietnicę, w której zobowiązali się być dobrymi zuchami i zawsze przestrzegać prawa zucha. Tym samym stali się pełnoprawnymi członkami ZHP. Zwieńczeniem pierwszego dnia był koncert piosenek zuchowych i harcerskich, pląsy i zabawy oraz tradycyjna iskierka przyjaźni. Drugi dzień spotkania był czasem świetnej zabawy podczas warsztatów zumby oraz zajęć maunalnych, w trakcie których wykonywali bransoletki przyjaźni.

 

Wszystkim zuchom z okazji ich święta życzymy zdobywania wielu sprawności na całe życie, nowych przyjaźni i wspaniałych przygód na harcerskim szlaku!

 

Żródło: zpo.slopnice.pl