Przejdź do stopki

A MOŻE W TYM ROKU WYSTARTUJESZ W KIERACIE? ZAPISY JUŻ RUSZYŁY

Treść

Drodzy Państwo, ruszyły już zapisy na XIX Międzynarodowy Ekstremalny Maraton Pieszy KIERAT 2024, który odbędzie się w dniach 24-26 maja 2024 r. Wszystkich miłośników górskich wędrówek zachęcamy do zapoznania się z regulaminem imprezy i startu w zawodach!

Kierat gości w Słopnicach od 2017 roku. Po raz kolejny, jego bazą będzie Zespół Placówek Oświatowych w Słopnicach, a zawodnicy wystartują z płyty boiska sportowego KS Sokół Słopnice. Na uczestników wydarzenia czeka 100 km nieprzerwanego marszu po górach Beskidu Wyspowego, Sądeckiego oraz Gorców i 3800 m podejść w ciągu 30 godzin. To ekstremalnie trudne zadanie! Każdy uczestnik pokonuje trasę indywidualnie, dostosowując tempo marszu do swoich możliwości. Jednak aby zawodnik został sklasyfikowany, musi meldować się w określonych punktach, w określonej kolejności oraz w wyznaczonym czasie.

Zatem masz szansę, żeby nie tylko sprawdzić swoją wytrzymałość fizyczną, ale także napawać się walorami krajoznawczymi Beskidu Wyspowego i aktywnie spędzić swój wolny czas. Zapraszamy! 

Wszystkie niezbędne informacje na temat KIERATU, obowiązujący regulamin oraz możliwość zgłoszenia znajdziesz na stronie maratonkierat.pl. Zapraszamy!