Przejdź do stopki

PIKNIK RODZINNY – TAK ŚWIĘTOWALIŚMY DZIEŃ DZIECKA!

Treść

Piknik Rodzinny jak co roku cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. W miniona niedzielę, 2 czerwca, plac przy Zespole Placówek Oświatowych po brzegi wypełnił się uśmiechniętymi najmłodszymi mieszkańcami gminy Słopnice, którzy wraz z rodzicami przybyli na wydarzenie.

 

Energiczne występy przedszkolaków wprowadziły wszystkich widzów w przyjemny i beztroski nastrój. Po prezentacji najmłodszych nastąpiło oficjalne otwarcie Pikniku Rodzinnego. Zebranych gości powitał wójt gminy Słopnice Adam Sołtys, Przewodniczący Rady Gminy Józef Bednarczyk oraz dyrektorzy szkół z terenu naszej gminy. Następnie Michał i Patryk z zespołu „Mali Słopniczanie” uraczyli widzów swoimi „gadkami”. Próbkę swoich tanecznych możliwości zaprezentowały starsze grupy przedszkolaków, a tanecznym występem z patriotycznym akcentem zaprezentowały się uczennice Szkoły Podstawowej Nr 4. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz młodych karateków z ARS Klub Kyokushinkai, którzy trenują w sekcji klubu w Słopnicach pod przewodnictwem sensei Przemysława Juszczaka.

 

Zebrani, przez cały czas trwania pikniku mogli korzystać z licznych atrakcji, wśród których nie zabrakło dmuchanych zamków, zjeżdżalni, stanowiska z konkursami i nagrodami przygotowanymi przez nauczycieli szkół z gminy Słopnice, tradycyjnych przysmaków przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Słopnic, stanowiska z dekoracjami ciasteczek – Spółdzielnia Socjalna „Okno na Świat”, stanowiska edukacyjnego ze Starostwa Powiatowego w Limanowej (Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa) i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Limanowej. Dzięki uprzejmości Auto Moto Klub Limanowa, młodzi fani wyczynów kaskaderskich mogli przetestować się na symulatorze dachowania.

 

Bardzo dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyły się atrakcje przygotowane przez strażaków z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych ze Słopnic oraz kluby sportowe: KS Spektrum, KS Sokół Słopnice, Limanowska Grupa Rowerowa, Gravity Revolt oraz Beskidzki Klub Freestyle-owo Motocrossowy Flow. Uczestnicy pikniku mogli także zrobić sobie pamiątkową fotografię w okolicznościowej ramce. Zdjęcia będzie można odebrać w Studiu Fotograficznym „Wymarzone Kadry” Marzena Staśko-Mól. Dokładny termin wkrótce przekażemy w mediach społecznościowych. Opiekę medyczną tradycyjnie zapewniały pielęgniarki ze Słopnic; Małgorzata Kwiatkowska i Zofia Pach. Tego dnia na twarzach naszych najmłodszych mieszkańców malowały się uśmiech i radość, a jak się okazało, dopełnieniem szczęścia była szalona zabawa podczas piany party!

Piknik przyciągnął kilkaset dzieci z całej gminy wywołując wiele uśmiechu i radości. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w jego organizację. Dziękujemy nauczycielom i dyrektorom placówek oświatowych za wkład w organizację imprezy, w szczególności Zespołowi Placówek Oświatowych, który po raz kolejny gościł nas w swoich obiektach. Dziękujemy organizacjom, stowarzyszeniom i klubom sportowym, które swoją obecnością urozmaicały czas najmłodszym mieszkańcom gminy. Podziękowania kierujemy także w stronę młodych artystów, którzy prezentowali swoje talenty na scenie. Do zobaczenia za rok!