MICHAŁ KOWALCZYK PO ZGRUPOWANIU KADROWICZÓW

Michał Kowalczyk Wicemistrz Świata w wyciskaniu leżąc, spędził wakacyjną przerwę rozwijając swoje umiejętności z członkami kadry narodowej w podnoszeniu ciężarów. Zgrupowanie kadrowiczów miało miejsce w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo.

Pobyt w Centralnym Ośrodku Sportów we Władysławowie podyktowany był przede wszystkim przygotowaniami do najbliższych Mistrzostw Europy. Na terenie ośrodka, sportowcy mogą szlifować swoje umiejętności w podnoszeniu ciężarów oraz wyciskaniu leżąc. Zajęcia odbywały się dwa razy dziennie. Dodatkowo, trenerzy przeprowadzili liczne wykłady oraz przekazali cenne rady dla sporowców.

Praktycznie nie było zbyt wiele wolnego czasu, bo między sesjami treningowymi trzeba trochę odpocząć. Ale udało się jednak wybrać na spacer po plaży – oznajmił Michał Kowalczyk. Zgrupowanie reprezentantów Polski w Cetniewie trwało tydzień.

Podczas zgrupowania kadry narodowej Michał miał okazję przejść kontrolę antydopingową. Wyniki nie wskazały, aby Słopniczanin zażywał niedozwolone substancje.

Sportowiec podkreślił na swoim fanpage’u, że podczas zgrupowania udoskonalił swoje umiejętności. Zaznaczył, że wskazana  taktyka, odpowiednia forma przydadzą się mu w dorodze do osiagnięcia wysokich not podczas zbliżających się Mistrzostw Europy.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy to śledzenia osiągnięć sportowych Michała Kowalczyka na facebooku.