3. DAWKA SZCZEPIENIA PRZECIWKO COVID-19

Zgodnie z Komunikatem Ministra Zdrowia w sprawie szczepień przeciwko COVID-19 dawką przypominającą oraz dawką uzupełniającą informujemy, iż trwają zapisy na szczepienie dla osób powyżej 50 roku życia oraz pracowników ochrony zdrowia.

 

Od 24 września zwiększona została lista osób uprawnionych do szczepienia trzecią dawką. Oprócz osób z zaburzeniami odporności, możliwość przyjęcia dodatkowej szczepionki marki Pfizer po 6 miesiącach od pełnego zaszczepienia mają wszystkie osoby powyżej 50. roku życia oraz pracownicy ochrony zdrowia, którzy mają bezpośredni kontakt z pacjentem lub pracują w warunkach laboratoryjnych z materiałem zakaźnym SARS-CoV-2.  

 

Jak zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19?

Można to zrobić na pięć sposobów:

1. poprzez całodobową i bezpłatną infolinię 989

Można zapisać się osobiście lub poprosić o to członka rodziny. Wystarczy podać numer PESEL i numer telefonu, a informacja z potwierdzeniem umówienia wizyty przyjdzie SMSem.

2. przez portal pacjent.gov.pl

Kolejna możliwość to umówienie wizyty przez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl. Można to zrobić dwa sposoby – za pomocą Profilu Zaufanego (to pełna rejestracja) i bez użycia Profilu Zaufanego (to szybka ścieżka, wystarczy podać numer PESEL, nazwisko i numer telefonu)

3. poprzez aplikację mojeIKP

4. przez SMS

Aby zarejestrować się w ten sposób, należy wysłać SMS o treści SzczepimySie na numer + 48 664 908 556 lub 880 333 333. Dostaniemy SMS zwrotny, w którym będzie prośba o przesłanie numeru PESEL oraz kodu pocztowego miejsca, w którym mieszkamy. System zaproponuje najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko miejsca zamieszkania

5. przez kontakt z wybranym punktem szczepień

E-skierowanie można też zrealizować w wybranym punkcie szczepień, wcześniej trzeba się skontaktować.

 

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Słopnicach przyjmuje zapisy osobiście lub pod numerem telefonu:

  • 18 33 26 004
  • 696 251 599.

Treść Komunikatu.