Przejdź do stopki

3. DAWKA SZCZEPIENIA PRZECIWKO COVID-19

Treść

 

Od 24 września zwiększona została lista osób uprawnionych do szczepienia trzecią dawką. Oprócz osób z zaburzeniami odporności, możliwość przyjęcia dodatkowej szczepionki marki Pfizer po 6 miesiącach od pełnego zaszczepienia mają wszystkie osoby powyżej 50. roku życia oraz pracownicy ochrony zdrowia, którzy mają bezpośredni kontakt z pacjentem lub pracują w warunkach laboratoryjnych z materiałem zakaźnym SARS-CoV-2.  

 

Jak zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19?

Można to zrobić na pięć sposobów:

1. poprzez całodobową i bezpłatną infolinię 989

Można zapisać się osobiście lub poprosić o to członka rodziny. Wystarczy podać numer PESEL i numer telefonu, a informacja z potwierdzeniem umówienia wizyty przyjdzie SMSem.

2. przez portal pacjent.gov.pl

Kolejna możliwość to umówienie wizyty przez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl. Można to zrobić dwa sposoby – za pomocą Profilu Zaufanego (to pełna rejestracja) i bez użycia Profilu Zaufanego (to szybka ścieżka, wystarczy podać numer PESEL, nazwisko i numer telefonu)

3. poprzez aplikację mojeIKP

4. przez SMS

Aby zarejestrować się w ten sposób, należy wysłać SMS o treści SzczepimySie na numer + 48 664 908 556 lub 880 333 333. Dostaniemy SMS zwrotny, w którym będzie prośba o przesłanie numeru PESEL oraz kodu pocztowego miejsca, w którym mieszkamy. System zaproponuje najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko miejsca zamieszkania

5. przez kontakt z wybranym punktem szczepień

E-skierowanie można też zrealizować w wybranym punkcie szczepień, wcześniej trzeba się skontaktować.

 

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Słopnicach przyjmuje zapisy osobiście lub pod numerem telefonu:

  • 18 33 26 004
  • 696 251 599.

Treść Komunikatu.