Przejdź do stopki

FESTYN PARAFIALNY ZA NAMI

Treść

Festyn Parafialny przez wiele lat był wspólną inicjatywą parafii Słopnice Dolne oraz samorządu, a pod hasłem „I Ty budujesz kościół” gromadzono środki na budowę nowej świątyni. Tegoroczne wydarzenie miało jednak nieco inny wydźwięk, gdyż festyn parafialny miał charakter dziękczynny, a do kalendarza powrócił w związku konsekracją kościoła parafialnego pw. św. Jana Pawła II, która miała miejsce 6 lipca. Więcej o wydarzeniu w artykule pt. Uroczystość dedykacji kościoła pw. św. Jana Pawła II.

 

Zgodnie z planem, niedzielny festyn rozpoczął się mszą św. Stałym i rozpoznawalnym elementem wydarzenia zawsze była parada motocyklowa, która i w tym roku została poprowadzona przez ks. proboszcza Jana Gniewka. Po krótkim występie orkiestry Wiolin, otwarcia festynu dokonali gospodarze imprezy ks. Jan Gniewek i Adam Sołtys wójt gminy Słopnice. Miejscowe środowisko artystyczne, na ręce proboszcza przekazało prezent w postaci obrazu, na którym widnieje słopnicki kościół. Obraz namalowany został przez młodą artystkę ze Słopnic.  Następnie sceną zawładnęły rodzime zespoły: Mali Słopniczanie, Słopnicki Zbyrcok, Słopniczanie, kapela Gorsety oraz Milagro. Zebrani mieli też okazję wsłuchać się w dźwięki zespołu Pawła Orkisza. Po emocjonującym losowaniu, deszczowe chmury odpędzała kapela CyjeZbóje, bawiąc uczestników festynu. Nie zabrakło również licznych stoisk m.in. z potrawami regionalnymi serwowanymi przez Koło Gospodyń, stoisk z łakociami i gadżetami dla najmłodszych oraz dań z grilla. Oblegane było także zjeżdżalnie, a miłośnicy jazdy quadem mogli sprawdzić swoje umiejętności w terenie.

  

Niezmiennie, jak miało to miejsce przez kilkanaście lat, w organizację festynu włączyły się miejscowe zespoły regionalne, koło gospodyń, druhowie z jednostki OSP Słopnice Dolne oraz młodzież. Wydarzenie wsparli również lokalni przedsiębiorcy, organizacje i osoby prywatne. Nie sposób wymienić także wszystkich tych mieszkańców Słopnic, którzy na różne sposoby zaangażowali się w przygotowanie i przebieg festynu. Wszystkim serdecznie dziękujemy!

                                                                                              Ks. Proboszcz Jan Gniewek

                                                                                             Wójt Gminy Słopnice Adam Sołtys

 

Fot. Waldemar Sołtys, Urząd Gminy Słopnice