„CZYSTE SZLAKI POWIATU LIMANOWSKIEGO”

SAMORZĄD „CZYSTE SZLAKI POWIATU LIMANOWSKIEGO” Poniedziałek, 18 października 2021 15 października br. Koło Gospodyń Wiejskich ze Słopnic wraz z grupą uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w ramach akcji „Czyste szlaki powiatu limanowskiego” organizowanej przez Lokalną Organizację Turystyczną Powiatu Limanowskiego, posprzątali okolice Sołectwa Pod Mogielica.

Z PRZYJACIELSKĄ WIZYTĄ W RYDUŁTOWACH

SAMORZĄD Z PRZYJACIELSKĄ WIZYTĄ W RYDUŁTOWACH Poniedziałek, 18 października 2021 Z dwudniową wizytą w Rydułtowach przebywała w minionym tygodniu delegacja gminy Słopnice z wójtem Adamem Sołtysem. Wyjazd odbył się na zaproszenie członków rydułtowskiego kręgu Stowarzyszenia Ruchu Harcerskiego „Czuwaj”. Pobyt w województwie śląskim przebiegał w bardzo życzliwej i prawdziwie harcerskiej atmosferze.

WYSTAWA PRAC MARIANA ŚLAZYKA

KULTURA WYSTAWA PRAC MARIANA ŚLAZYKA Poniedziałek, 18 października 2021 W miniony piątek, 15 października br. w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej miała miejsce inauguracja wernisażu prac słopniczanina Mariana Ślazyka.

„MALI SŁOPNICZANIE” ZYSKUJĄ NOWE DOŚWIADCZENIA SCENICZNE

KULTURA „MALI SŁOPNICZANIE” ZYSKUJĄ NOWE DOŚWIADCZENIA SCENICZNE Poniedziałek, 18 października 2021 16 października br. „Mali Słopniczanie” mieli okazję reprezentować folklor Naszego regionu występując w ramach 37. Ogólnopolskiego Konkursu Tradycyjnego Tańca Ludowego.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

EDUKACJA DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ Środa, 13 października 2021 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. To ustanowione w latach 80. święto oświaty i szkolnictwa, upamiętniające powstanie w 1773 roku Komisji Edukacji Narodowej - pierwowzoru obecnego resortu edukacji.

I MIEJSCE DLA "MAŁYCH SŁOPNICZAN"!

KULTURA I MIEJSCE DLA Poniedziałek, 4 października 2021 Dziecięcy Zespół Regionalny „Mali Słopniczanie” zajął I miejsce na X Festiwalu Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego "Beskidzka Podkówecka", który w tym roku odbył się 3 października w Limanowskim Domu Kultury.

ZAKOŃCZYŁ SIĘ NABÓR WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE FOTOWOLTAIKI W PROGRAMIE "MÓJ PRĄD"!

WIADOMOŚCI Z TERENU ZAKOŃCZYŁ SIĘ NABÓR WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE FOTOWOLTAIKI W PROGRAMIE Poniedziałek, 11 października 2021 Ze względu na wyczerpanie środków w ramach trzeciej edycji programu Mój Prąd, 6 października o godz. 14:05 zamknięty został nabór nowych wniosków o dofinansowanie.

3. DAWKA SZCZEPIENIA PRZECIWKO COVID-19

SAMORZĄD 3. DAWKA SZCZEPIENIA PRZECIWKO COVID-19 Środa, 6 października 2021 Zgodnie z Komunikatem Ministra Zdrowia w sprawie szczepień przeciwko COVID-19 dawką przypominającą oraz dawką uzupełniającą informujemy, iż trwają zapisy na szczepienie dla osób powyżej 50 roku życia oraz pracowników ochrony zdrowia.

DZIĘKUJEMY ZA TWÓJ UDZIAŁ W NARODOWYM SPISIE POWSZECHNYM 2021

SAMORZĄD DZIĘKUJEMY ZA TWÓJ UDZIAŁ W NARODOWYM SPISIE POWSZECHNYM 2021 Piątek, 1 października 2021 Od 1 kwietnia do 30 września br. (do godzimy 24:00) trwał Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Jest to badanie statystyczne realizowane raz na 10 lat w niemal każdym kraju na świecie, zgodnie z zaleceniami i standardami organizacji międzynarodowych, takich jak UE i ONZ.

WYREMONTOWANA STOŁÓWKA W SP 1

INWESTYCJE WYREMONTOWANA STOŁÓWKA W SP 1 Wtorek, 28 września 2021 Wraz z końcem wakacji dobiegł końca remont stołówki i kuchni w Zespole Placówek Oświatowych w Słopnicach. Remont został wykonany w ramach wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023, moduł 3 organizacja stołówek oraz miejsc spożywania posiłków w szkołach.