Przejdź do stopki

Wiadomości

W minioną sobotę, 14 maja br., swój jubileusz 10-lecia wraz z zaproszonymi gośćmi i sympatykami organizacji świętowali członkowie Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych 1 Pułku Strzelców Podhalańskich AK ze Słopnic. Pierwsze 10 lat organizacji to czas intensywnej działalności grupy na rzecz popularyzacji historii naszego regionu, jej ożywiania oraz kształtowania świadomości historycznej młodego pokolenia.

Zapraszamy na XXVI Sesję Rady Gminy Słopnice, która odbędzie się w dniu 20 maja br., o godz. 15.30 w sali konferencyjnej Gminnego Kompleksu Sportowego w Słopnicach. Na sesji odbędzie się dyskusja nad raportem o stanie Gminy Słopnice za 2021 rok oraz głosowanie w sprawie udzielenia absolutorium i wotum zaufania dla Wójta Gminy Słopnice.

Tegoroczna Noc Muzeów miała miejsce także w Słopnicach. 13 maja br. odbyła się gra terenowa połączona ze zwiedzaniem Izby Pamięci 1. PSP AK. W wydarzeniu tłumnie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z terenu naszej gminy.

Międzynarodowy Dzień Strażaka obchodzony jest 4 maja w dniu wspomnienia w kościele katolickim Świętego Floriana. W minioną niedzielę, 8 maja br. w naszej gminie odbyła się uroczysta msza św. z udziałem druhów z Gminy Słopnice.

Wójt Gminy Słopnice wypełniając dyspozycję zawartą w ustawie o samorządzie gminnym przedstawia Raport o stanie Gminy Słopnice za 2021 rok.

Z okazji 180 rocznicy urodzin Marii Konopnickiej 28 kwietnia 2022 r. odbył się Gminny Konkurs Recytatorski zorganizowany przez Zespół Placówek Oświatowych w Słopnicach oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Słopnicach.

Czterech gawędziarzy ze Słopnic zaprezentowało się w VII Ogólnopolskim konkursie na Gadkę. Konkurs został zorganizowany w ramach obchodów Miesiąca Języka Ojczystego przez Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z Kołem Naukowym Językoznawców Studentów UJ im. Mieczysława Karasia.

Gminna Biblioteka Publiczna w Słopnicach oraz Zespół Placówek Oświatowych organizują Gminny Konkurs literacko-plastyczny pod hasłem ” Naszej Gminie na urodziny” w związku z Jubileuszem 25-lecia powstania Gminy Słopnice. Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie!

Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Limanowskiego pozyskała środki w wysokości 146 960,00 zł. z rezerwy ogólnej Kancelarii Premiera na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Wielkanoc dla naszych wschodnich sąsiadów nie była tak radosna jak dotychczas, ze względu na trwającą na Ukrainie wojnę. Pomimo to, uchodźcy przebywający na terenie Gminy Słopnice mogli wspólnie przeżywać Liturgię Paschalną, która została odprawiona 23 kwietnia br. w kościele parafialnym w Słopnicach Górnych w języku ukraińskim.