Przejdź do stopki

Wiadomości

Uwaga! Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 35 mm do 50 mm oraz porywy wiatru do 120 km/h. Miejscami grad, lokalnie o średnicy do około 6 cm. Uwagi: Ze względu na dynamiczną sytuację stopień ostrzeżenia może ulec zmianie.

Parafia św. Andrzeja Apostoła i Gmina Słopnice, serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców i gości spoza miejscowości na XV Festyn Parafialny, który odbędzie się w niedzielę 7 lipca na placu obok urzędu gminy. W programie nie zabraknie tradycyjnej już parady motocyklowej oraz występów miejscowych zespołów, degustacji potraw, parku zabaw dla dzieci i innych atrakcji. Więcej szczegółów znajduje się na plakacie. Serdecznie zapraszamy!

Serdecznie zachęcamy do wędrówek po urokliwych szlakach Beskidu Wyspowego w ramach 15. edycji akcji Odkryj Beskid Wyspowy. Miłośników regionalnych przysmaków i lokalnego folkloru, zapraszamy zaś do udziału w cyklu wydarzeń organizowanych w ramach Festiwalu Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki 2024”. Sprawdź szczegóły.

Bardzo udaną końcówkę sezonu mają za sobą zawodnicy KS Spektrum. Po wygranych meczach barażowych, rozegranych 15 czerwca w Słopnicach, klub może cieszyć się awansem do II ligi.

Kolejny Gminny Konkurs Recytatorski dla przedszkolaków pod hasłem „Wiersze znane i lubiane” przeszedł już do historii. Spotkanie z udziałem małych mistrzów odbyło się 11 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słopnicach. To właśnie tam przybyły najmłodsze dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkolnych, które zostały finalistami etapów szkolnych.

W pierwszy weekend czerwca, w Szczyrzycu odbyła się XVI Krajowa Wystawa Czerwonego Bydła Polskiego, połączona z Regionalną Wystawą Owiec i Królików Rasowych. Ekspozycja, połączona z czempionatami zwierząt, cieszyła się dużym zainteresowaniem hodowców. Warto nadmienić, że tytuł czempiona, trafił również do gospodarstwa rolnego hodowców ze Słopnic.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza seniorów na warsztaty dotyczące zdrowego stylu życia. Warsztaty odbędą się 24 czerwca o godz. 13:00 w Zespole Placówek Oświatowych. Termin zgłoszeń mija 21 czerwca 2024 r.

W dniu 7 czerwca br. odbyła się druga sesja Rady Gminy Słopnice VIII kadencji. Głównym przedmiotem posiedzenia było głosowanie w sprawie wotum zaufania i absolutorium dla wójta gminy.

Finał centralny ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" odbywał się w dniach 8-9 czerwca w Gąsawie i Biskupinie (woj. kujawsko-pomorskie). Hubert Bugajski, uczeń klasy 7 Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Słopnicach, uzyskał najlepszy wynik w II grupie (klasy V-VIII) z całego kraju. Warto nadmienić, że Hubert wygrywa konkurs już po raz drugi. Serdecznie gratulujemy!

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego, które odbyły się 9 czerwca 2024 r. Frekwencja w gminie Słopnice wyniosła 41,48 %. Jak prezentują się wyniki głosowania?