Wiadomości
Podczas XIV sesji Rady Gminy Słopnice, która odbyła się 19 czerwca br., radni dokonali oceny działalności Wójta Gminy Słopnice oraz wykonania budżetu za 2025 rok. Efektem przeprowadzonych analiz i dyskusji było jednogłośne udzielenie wotum zaufania oraz absolutorium Wójtowi Adamowi Sołtysowi.
W sobotę, 20 czerwca 2026 roku, w remizie OSP Słopnice Dolne odbył się Zjazd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Słopnicach. Było to najważniejsze wydarzenie statutowe gminnych struktur ZOSP RP, podczas którego podsumowano działalność za minioną kadencję oraz wybrano nowe władze na lata 2026–2031.
W miniony weekend 20, 21 czerwca br., w Międzybrodziu Żywieckim odbyły się Mistrzostwa Polski w Downhillu. Zawody rozegrano na legendarnej trasie na Górze Żar, a w rywalizacji nie zabrakło zawodników związanych z Gminą Słopnice.
Szanowni Mieszkańcy, informujemy, że 25 czerwca 2026 r. w godz. 10:00–11:30 w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Słopnicach odbędzie się dyżur poselski Poseł na Sejm RP Weroniki Smarduch. Osoby zainteresowane spotkaniem proszone są o wcześniejsze umówienie terminu pod numerem telefonu: 534 966 469.
Po raz kolejny mamy przyjemność poinformować o sukcesie młodego mieszkańca Słopnic – Igora Kęski, który konsekwentnie rozwija swoją sportową pasję i osiąga kolejne znaczące wyniki.
Drużyna Oldbojów Słopnice zdobyła tytuł Mistrza Polski podczas III Mistrzostw Polski Oldbojów 40+, które odbyły się 13 i 14 czerwca 2026 r. w Łącku. W dwudniowym turnieju rywalizowało 20 zespołów z różnych regionów kraju.
To kolejny powód do dumy dla sportowych Słopnic. Drużyna trampkarzy Sokoła Słopnice wywalczyła awans do Ligi Regionalnej Trampkarzy, sięgając po mistrzostwo 1 Ligi Okręgowej Trampkarzy w sezonie wiosna 2026.
W miniony piątek, 12 czerwca 2026 roku, radni Gminy Słopnice uczestniczyli we wspólnym posiedzeniu Komisji Rady Gminy Słopnice. Jednym z głównych punktów spotkania była wizytacja inwestycji realizowanych przez samorząd w 2026 roku. Celem przeglądu było zapoznanie się z postępem prowadzonych prac oraz oceną efektów już zrealizowanych przedsięwzięć.
W dniu 9 czerwca seniorzy z Gminy Słopnice uczestniczyli w wycieczce do Muszyny i Krynicy-Zdrój, zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słopnicach w ramach projektu „Bezpieczny i Aktywny Senior”.
W ostatni weekend maja w Szczyrzycu odbyła się XVIII Krajowa Wystawa Czerwonego Bydła Polskiego. Wydarzenie, połączone z czempionatami zwierząt, zgromadziło licznych hodowców, specjalistów oraz miłośników bydła z całej Polski. Miło nam poinformować, że tytuł czempiona trafił również do gospodarstwa rolnego ze Słopnic.