HEJ KOLĘDA, KOLĘDA

Za nami już IV Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. W tym roku do etapu gminnego nadesłano 30 zgłoszeń, w których udział wzięło około 100 dzieci. W efekcie czego hala sportowa przy Szkole Podstawowej Nr 4 w Słopnicach, w dniu 22 stycznia br. rozbrzmiewała pięknymi kolędami i pastorałkami. Na scenie przed jury wystąpili młodzi artyści, przygotowani przez swoich nauczycieli i wychowawców.

Celem przeglądu jest przede wszystkim rozbudzanie talentów wokalnych wśród dzieci i młodzieży oraz kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia i śpiewania najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek.

Uczestnicy występowali w trzech kategoriach wiekowych. Dzieci i młodzież prezentowały swoje utwory przed komisją, w której zasiedli: Wincenty Curzydło - dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Limanowej, Teresa Staśko nauczyciel  Państwowej Szkoły Muzycznej w Limanowej , Joanna Jaworz-Dutka nauczyciel muzyki.

W kategorii  - przedszkole (4- 6 lat) wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce równorzędne dla trzech wykonawców: Blanki Młynarczyk - solistki z Zespołu Placówek Oświatowych, grupy „Kolędnicy z Granic” z Filii na Granicach oraz zespołu „Słopniczanki” z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola.

II miejsce równorzędne – dla zespołu „Dzwoneczki” - z Zespołu Placówek Oświatowych i solistki Wiktorii Jasica ze Szkoły Podstawowej Nr 4.

III miejsce – zespół „Biedroneczki” - Filia na Granicach.

 

Wyróżnienie przypadło zespołowi „Gwiazdeczki z przedszkola” z Zespołu Placówek Oświatowych oraz dla zespołu „Mali Kolędnicy” ze Szkoły Podstawowej Nr 4.

Dyplom za udział otrzymała Wiktoria Mirek  z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola.

 

W kategorii uczniowie klas I-III

I miejsce równorzędne dla trzech wykonawców:  zespołu „Pastuszki”  ze Szkoły Podstawowej Nr 4, duetu Gabriela Florek i Klaudia Florek z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola oraz  solistki Oliwii Lisek z Zespołu Placówek Oświatowych

II miejsce – Wiktoria Sułkowska – Filia Granice

III miejsce równorzędne dla zespołu „Gwiazdki” - Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola i trio: Patrycja Banach, Małgorzata Dudzik i Gabriela Pach z Zespołu Placówek Oświatowych

 

Dyplomy za udział wręczono dla następujących osób:Gabrieli Ślazyk – Filia Granice, Kacpra Pachuta – Filia Granice i duetu Martyny Zborowskiej i Anny Florek – Filia Granice oraz zespołu „Śnieżne Gwiazdki” - Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola

W kategorii uczniowie klas IV – VII

Kategoria ta została decyzją komisji konkursowej podzielona na trzy kategorie:  grupa kolędnicza, zespoły i soliści. Decyzja ta podyktowana była bardzo wysokim poziomem muzycznym wykonawców.

Grupa Kolędnicza:

I miejsce równorzędne dla  Grupy Kolędniczej  „Z Gwiazdą” z Zespołu Placówek Oświatowych oraz „Granickiej Ślebody” Filia Granice.

II miejsce Grupa Kolędnicza „ Kolędnicy z Podmogielicy” Szkoła Podstawowa Nr 4.

Zespoły:

I miejsce równorzędne dla trio: Kamila Gaik, Piotr Palacz i Klaudiusz Młynarczyk z Zespołu Placówek Oświatowych oraz  zespołu „Pasterze z Gwiazdą” z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola

II miejsce równorzędne  - duet  Anita  i Sebastian Krzyściak  - Zespół Placówek Oświatowych oraz duet Magdalena Florek i Wiktoria Kęska Szkoła Podstawowa Nr 4.

III miejsce – duet Kinga Kowalczyk i Żaneta Ubik  - Szkoła Podstawowa Nr 4.

Soliści:

I miejsce dla Wiktorii Śmierciak – Zespół Placówek Oświatowych

II miejsce równorzędne dla Julii Franczak oraz Joanny Ryż z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

 

Składam serdeczne podziękowanie dla wszystkich uczestników IV Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek, rodziców i opiekunów, a także Małgorzaty Sułkowskiej Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 4

Anna Katarzyna Zawada – Kierownik GBP w Słopnicach

 

 

Organizatorem przeglądu była Gminna Biblioteka Publiczna i Szkoła Podstawowa Nr 4. Nagrody zostały ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Słopnicach.

GALERIA