#SZCZEPIMY SIĘ!

Szanowni Mieszkańcy! Przypominamy, że trwa akcja szczepień przeciw Covid-19. Co należy zrobić, żeby się zaszczepić? Zachęcamy do zapoznania się z informacją na ten temat.

Jak się zarejestrować na szczepienie?
Mają Państwo do wyboru 4 możliwości

1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale jeśli go podasz, otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie - jeśli podałeś numer telefonu - otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci terminy w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innej miejscowości – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację. Możesz również wybrać rodzaj szczepionki, którą chcesz być zaszczepiony.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, wystarczy, że wypełnisz formularz na www.pz.gov.pl i pojawisz się w Urzędzie Gminy Słopnice, aby potwierdzić swój Profil Zaufany.

3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień.

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim. Przypominamy, że najbliższym punktem szczepień na terenie gminy Słopnice jest:

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Słopnicach
34-615 Słopnice 518

tel. 18 33 26 004 lub kom. 696 251 599

Wykaz pozostałych punktów szczepień wraz z danymi kontaktowymi znajduje się tutaj.

4. Wyślij wiadomość SMS

Wyślij wiadomość o treści: SZCZEPIMY SIE na numer 880 333 333, a w odpowiedzi otrzymasz instrukcje kolejnych kroków. Najpierw zostaniesz poproszony o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.

 

BEZPŁATNY TRANPSORT NA SZCZEPIENIA

Osoby mające trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko SARS-CoV-2, w tym osoby niepełnosprawne mogą skorzystać z bezpłatnego transportu do punktu szczepień. W celu sprawnego przeprowadzenia akcji transportowej od dnia 15 stycznia br., gmina Słopnice uruchomiła dyżur telefoniczny:

(18) 33 47 433 – czynny w godzinach 7.30 – 19.00 – od poniedziałku do piątku.

Pod podanym numerem kontaktowym będziecie mogli Państwo uzyskać informację oraz zapewnić sobie w określonym, zarezerwowanym dla Państwa czasie, przejazd z miejsca zamieszkania do punktu szczepienia i z powrotem.